Skip to content

Новини

Най-добрите новини в България

СТАТИЯТА Е ОТДОЛУ: Извиняваме се за първия коментар. Някои новини не могат да бъдат изцяло публикувани в социалните мрежи. Съобщението за бисквитките е задължително съгласно нов регламент на ЕС. Ние НЕ събираме лични данни, а рекламите ни помагат да се издържаме, защото сме независими. Благодарим за разбирането и се извиняваме за неудобството.

Primary Menu
  • Privacy Policy
  • ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ОБЩИ ПРАВИЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ
  • Home
  • Новини
  • Румен Радев: Няма да позволя да премахнат министъра на отбраната в разгара на военна криза
  • Новини

Румен Радев: Няма да позволя да премахнат министъра на отбраната в разгара на военна криза

Иван Димитров Пешев февруари 28, 2022
radevvoennenen.jpg

Можете да споделите с приятели от тук:

В позицията си президентът Радев казва:

“След броени дни ще отбележим нашия национален празник. На българска земя почиват костите на хиляди руски и украински войни, които воюваха рамо до рамо в Руско-турската освободителна война и загинаха за свободата на България. Затова сегашното братоубийство е особено болезнено за нас, българите. Нищо не може да оправдае жертвите, разрушенията и огромните страдания. Нормалният човек не може да прости гледките на загинали хора, на бягащи майки с деца, на разбити съдби. Народът на Украйна не заслужава такава съдба. Нито почернените семейства на загиналите руски военни.

Нужни са солидарност, енергични и всеобхватни действия, за да се прекрати възможно по-бързо тази безумна агресия. Всеки ден от тази война е поражение и за Украйна, и за Русия. Мир не се печели с агресия и погазване на суверенитет.

Във връзка с това президентите на държави от Източна Европа излязохме с общ призив към ЕС да се даде ускорена европейска перспектива на Украйна чрез предоставяне на статут на страна-кандидат за преговори за членство. Украйна има право на съществуване и на бъдеще в обединена Европа.

Не трябва да си правим никакви илюзии: последствията от тази война ще са тежки не само за воюващите страни, но и за цяла Европа и особено за България с нашата висока енергийна зависимост. Енергийната криза ще се задълбочи. Нестабилността затруднява доставките, отблъсква инвестициите, ускорява емиграцията, увеличава още повече инфлацията. Цената я плащаме всички ние”.

Държавният глава е убеден, че са ужни изпреварващи решения.

“Очаквам правителството да засили работата по мерките за намаляване на последствията от задаващата се криза: от укрепване на сигурността в енергетиката до гарантиране на продоволствения суверенитет. Кабинетът трябва да гарантира хляба на българите. Необходими са енергични действия за изпълнение на мерките, приети с консенсус на последния КСНС за развитие на Въоръжените ни сили и укрепване на отбранителния капацитет на страната. За създаване на необходимите условия за засилване на колективната отбрана при влошаване на средата за сигурност.

Смяната на министъра на отбраната в разгара на военна криза в съседство е риск, отговорността за който ляга върху управляващата коалиция. В избора на министър мнозинството трябва да се ръководи от разбирането за суверенитет, професионална компетентност и способност да се отстоява българския интерес”, казва Радев.

Той очаква да продължат усилията за евакуация на нашите сънародници от Украйна и за тяхното устройване в България.

“Искам да благодаря на всички общини, фирми и граждани, които предлагат подслон, храна и работа на бедстващите хора. Българите винаги сме били толерантни и съпричастни и този тежък момент отново показва зрелостта на нашия народ. Вярвам, че тази криза ще ни избави от политическото дребнотемие и ще ни направи по-мъдри, солидарни и сплотени като общество”, заключва Радев.

Вижте нашите специални оферти и няма да съжалявате:

Continue Reading

Previous: Извънредно! Организират протест в защита на министър Стефан Янев
Next: Масова атака срещу Кирил Петков в България

Последни публикации

  • Това е войната на Спящия Джо Байдън, не моя. Беше провал още от първия ден и никога не трябваше да се случва
  • Уиткоф се срещна за четвърти път с Путин, сближиха позициите по Украйна и други въпроси
  • Скръбна вест: Почина известната журналистка Диляна Грозданова
  • Брутални думи: Путин разкри защо е започнал войната в Украйна
  • Скръбна вест! Почина папа Франциск
  • Извънредно! Москва обяви дали Путин планира удължаване на примирието
  • Путин се готви за война срещу Starlink с Тобол и Kalinka
  • Това била последната екскурзия за сезона, а пътниците на кораба очаквали сравнително спокойно пътуване
  • 22 години по-късно те все още живеят на мястото, където са намерили убежище в най-трудния си период.
  • Когато мъжът и жената сключат брак, пръстените стават важен символ на ангажираност, лоялност и любов един към друг.
  • 38-годишен пловдивчанин е убит във Великобритания от хазяина си – за това ни сигнализира неговата съпруга – Кристина Иванова. Семейството има нужда от подкрепа.
  • – Мамо – чу се тихият глас на момиченцето. Той сякаш идваше от празна стая.
  • Тази сутрин Андрей съобщи на съпругата си, че идната събота вечер ще отидат на гости на колегата си Дмитрий и съпругата му Олга. Това звучеше като най-обикновено съобщение. Нито намек за молба или въпрос.
  • На седемнадесет години все още бях разтърсен от загубата на дядо ми.
  • Какво гледате? Хвърли кофите с парцали и се приготви, ще дойдеш с мен на преговорите. Олег каза небрежно, приближавайки се до чистачката в кабинета си.
За реклама и още въпроси свързани с ПР се свържете с нас на e-mail: [email protected] Екипът е готов да съдейства при нужда.

Последни публикации

  • Това е войната на Спящия Джо Байдън, не моя. Беше провал още от първия ден и никога не трябваше да се случва
  • Уиткоф се срещна за четвърти път с Путин, сближиха позициите по Украйна и други въпроси
  • Скръбна вест: Почина известната журналистка Диляна Грозданова
  • Брутални думи: Путин разкри защо е започнал войната в Украйна
  • Скръбна вест! Почина папа Франциск
Copyright © All rights reserved. | MoreNews by AF themes.