Skip to content

Новини

Най-добрите новини в България

СТАТИЯТА Е ОТДОЛУ: Извиняваме се за първия коментар. Някои новини не могат да бъдат изцяло публикувани в социалните мрежи. Съобщението за бисквитките е задължително съгласно нов регламент на ЕС. Ние НЕ събираме лични данни, а рекламите ни помагат да се издържаме, защото сме независими. Благодарим за разбирането и се извиняваме за неудобството.

Primary Menu
  • Privacy Policy
  • ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ОБЩИ ПРАВИЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ
  • Home
  • Новини
  • Стефка Костадинова се омъжва за бившия на Жени Живковa -Трима Николаевци превземат живота й
  • Новини

Стефка Костадинова се омъжва за бившия на Жени Живковa -Трима Николаевци превземат живота й

Иван Димитров Пешев април 8, 2024
vsfdvdsbfgbgfngmjh.png

По-надолу ще разкажем за 10 малко познати  факти за Стефка Костадинова. Ето ги и тях:

Факт №1

Не носи партизанската фамилия на баща си

Ако славната лекоатлетка трябваше да носи фамилията на баща си, трябваше да се подвизава в златните страници на спортната история като Стефка Айгърска.

Всъщност третото й име Костадинова идва от нейния дядо Костадин. За тази промяна е настоял лично татко й. Георги Айгърски решава, че децата му не бива да наследяват тази фамилия заради печалното й минало. Дядото на Стефка – Костадин Айгърски, в бил партизанин. Малко преди 9 септември 1944 г. го разстрелват от засада в Родопите.

Бащата на Стефка остава сирак и има тежко детство. Така при нейното раждане зачерква партизанската фамилия Айгърски и я кръщава Стефка Георгиева Костадинова.

Факт №2

Дете е на разведени родители

Родителите на Стефка Костадинова се развеждат, когато тя е само на 4 годинки. Преди това семейството живее в апартамент на пловдивския булевард „Яко Доросиев“ (б.а. – днес бул. „Копривщица”). И таткото Георги, и майката Ветка поемат по свой нов път, с нови семейни партньори. От втория брак на баща си Стефка има доведен брат на име Костадин, който от години живее със своето семейство в Испания. Някога той е бил обещаващ боксьор, но баща му го спира. Момъкът бил хубав като сестра си Стефка, затова бай Георги не искал да му сменят фасона при всеки бой на ринга.

Бъдещата звезда на леката атлетика израства покрай пастрока си Цветан, но никога не забравя биологичния си баща и поддържа добри отношения с него до последния му дъх през 2013 г.

Факт №3

Като малка щръква с 20 см. за година

Като малка Стефка е доста диво дете. Не че прави много бели, а просто пращи от енергия и фучи като хала по улици и дворове. От всички игри най-много обича да тича и скача – един малък тасманийски дявол от Пловдив! Вероятно е наследство от баща й Георги, който в младите си години е бегач на 1 500 и 3 000 метра.

Първият досег със спорта минава през атлетическия многобой. Това обаче не й стига – увлича се още по плуване и гимнастика. Никой не очаква, че в един момент малката Стефка ще израсне с цели 20 см. за една година. Това на практика й предопределя мястото в леката атлетика, и по-специално в сектора за висок скок. Едва на 15 г. прескача летвата на внушителната за девойки височина от 190 см.

Факт №4

Трима Николаевци превземат живота й

Тримата най-важни мъже в личния живот на Стефка Костадинова с казват Николай. Първият й треньор, който на практика я шлифова за големия спорт, е Николай Петров. С времето между тях се заражда любов, от която на бял свят се появява синът им – кръстен също Николай. Едва 6 месеца след раждането му Стефка става световна шампионка на открито в Гьотеборг. Вторият съпруг на пловдивчанката също е Николай.

„Често се майтапят с мен, че когато и да кажа Ники, все някой ще се обърне“, казва с усмивка шампионката ни.

Факт №5

На първото си европейско остава последна

Малцина са наясно, че великата кариера на Стефка Костадинова започва с големи мъки. Първото й наистина значимо състезание на ниво жени е европейското в зала през 1984 г. в шведския град Гьотеборг. Дотогава се е състезавала само при девойките. Затова и 19-годишното момиче от Пловдив не знае къде се намира от вълнение.

Предстартовата треска я проваля и скачачката остава на последно място. Това обаче я настървява още повече и само три години по-късно вече е №1 в историята със световния си рекорд.

Факт №6

Маха бенките на лицето си от суеверие

Царицата на високия скок слиза от трона през 1998 г., когато прекратява славната си кариера, спечелила всичко в своята дисциплина. Тогава Стефка решава, че започва абсолютно нов живот и иска колкото се може по-малко спомени.

За да не се връща към миналото си след консултация с дерматолог маха и две свои бенки – до дясното око и на лявата буза, с които и до днес я помнят по-старите поколения любители на спорта.

„Направих тези промени нарочно, за да не ме връща нищо към миналото”, обяснява навремето лекоатлетката.

Факт №7

Омъжва се за бившия на Жени Живкова

Втората сватба на Стефка Костадинова със строителния предприемач Николай Попвасилев и до днес се нарежда в топ 5 на най-лачените венчавки у нас= Двамата си казват „Да“ на грандиозно тържество с 500 гости в морския курорт Елените. За младоженеца се знае, че е стара любов на внучката на Тодор Живков – Евгения. Двамата обаче се разделят малко след падането на Бай Тошо.

По ирония на съдбата Стефка се венчае с булчинска рокля, ушита именно от вече популярната модна дизайнерка Жени Живкова. Гражданската церемония се води от героя от САЩ 94 Йордан Лечков, по онова време кмет на Сливен.

Факт №8

Катастрофира бременна в шестия месец

Това е най-тежкият момент в живота на легендарната лекоатлетка. Някъде около 2004 г., когато е бременна в шестия месец, претърпява тежка автомобилна катастрофа. Какви са били обстоятелствата, не споделя и до днес. Стефка губи бебето, а тя самата е на косъм от смъртта, но оцелява. За да е пълен ужасът, се оказва, че заради травматичното помятане повече не може да зачене и така мечтата й да дари втория си съпруг с дете угасва на пътя.

В особено популярните по това време жълти вестници „Шок“ и „Папарак“ се появяват грозни публикации, че е била пияна и дрогирана, и прави аборт след безсънна нощ, които допълнително я травмират.

Факт №9

Ванга пророкува величието й

Повечето ни големи спортисти на прехода имат съдбоносни срещи с Ванга. Сред тях е и Стефка Костадинова, която посещава прочутата пророчица през 1985 г., докато е на тренировъчен лагер в Петрич с националния отбор по лека атлетика. Стефка отива със син москвич, когато вече няма хора  пред къщата на гадателката. Ванга пък пристига с волга и се провиква: „Стефка, ти закъсня. Благословена си! Нещата ще стават от втори път при теб!

Десетилетия по-късно легендата признава, че наистина – след това всичко и в спорта, и в живота й ставало от втори път. Всички велики скокове в кариерата и всички поправки на световните рекорди й се случвали от втори опит. Голямата любов на живота й се оказва. вторият съпруг Николай, с когото са заедно и до днес.

Факт №10

Бие Светла Оцетова за шефското място в БОК

Догодина Стефка Костадинова ще отбележи 20 г. начело на Българския олимпийски комитет (БОК). През 2005 г. тя наследи на шефското място Иван Славков – Батето, който сдаде властта след свиреп корупционен скандал. Битката за поста се оказва между Стефка и друга наша олимпийска шампионка – Светла Оцетова. Костадинова печели вота на делегатите само с 4 гласа повече.

Твърди се, че възловата причина везните да се наклонят към Стефка е агентурното минало на Оцетова, която е работила за Държавна сигурност с псевдонима Марияна. Все пак шампионката в гребането влиза в управата на БОК, но с времето двете спортни легенди влизат в тежък конфликт, а тихата им вражда тлее и до днес.

Continue Reading

Previous: Преди да сварите яйцата за Великден, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО направете това – черупката сама ще пада като я белиш
Next: От 4 яйца, чаша захар и половинка мляко става нежен разкош! Чийзкейкът да се скрие, защото това е в пъти по-вкусно!

Последни публикации

  • Джонатан винаги е вярвал, че светът се дели на победители и на хора, които трябва да им ръкопляскат.
  • Острият, отчаян вик прониза нощта и се загуби в грохота на гръмотевиците.
  • Когато Даниел завъртя ключа по-рано от обичайното, не очакваше нищо повече от тишина и тежък въздух. Той се беше научил да живее в къща, която говори само със скърцане на стъпала и с шепота на спомени.
  • Постоянният порой не просто валеше. Той преследваше. Водата се стичаше по предното стъкло на черния автомобил като безкрайни нишки, които все не успяваха да се скъсат. Даниел стискаше волана така, сякаш държеше собственото си търпение в юмрук.
  • Лора беше свикнала с абсолютен контрол.
  • Казват, че парите могат да оправят всичко.
  • В продължение на шест безмилостни месеца Томас спазваше един и същ ритуал с безпощадна прецизност.
  • Думите на Грег отекнаха по-силно от шума на касите. Хората наоколо се обърнаха, престорено заети, но с очи, които не пропускаха нищо. Мая стоеше като закована, сякаш плочките под краката ѝ бяха станали лепкави и не я пускаха.
  • Никой не чу тихия плач зад товарната рампа онази нощ.
  • Евтините пластмасови колела на синия куфар се блъскаха в безупречните павета на най-луксозната улица, където тревата изглеждаше по-гладка от килим, а прозорците блестяха така, сякаш никога не са виждали прах.
  • Влязох в ресторант, за да изям остатъците, оставени от други… защото умирах от глад.
  • Двама полицаи стояха в хола ни, докато Виктория ридаеше истерично и сочеше към мен с треперещ пръст.
  • Слухът започна от една обикновена прегръдка.
  • Всичко започна с дъжд, който сякаш имаше лична причина да ме преследва.
  • След погребението на младата съпруга на криминалния бос гробището опустя така рязко, сякаш някой дръпна завесата на света. Скъпите автомобили изчезнаха един по един. Охраната се разтвори в мрака като черни сенки. Роднините си тръгнаха, без да се обръщат, а гостите, които не познаваха никого, се качиха в колите си и отнесоха със себе си шепота и страха.
За реклама и още въпроси свързани с ПР се свържете с нас на e-mail: [email protected] Екипът е готов да съдейства при нужда.

Последни публикации

  • Джонатан винаги е вярвал, че светът се дели на победители и на хора, които трябва да им ръкопляскат.
  • Острият, отчаян вик прониза нощта и се загуби в грохота на гръмотевиците.
  • Когато Даниел завъртя ключа по-рано от обичайното, не очакваше нищо повече от тишина и тежък въздух. Той се беше научил да живее в къща, която говори само със скърцане на стъпала и с шепота на спомени.
  • Постоянният порой не просто валеше. Той преследваше. Водата се стичаше по предното стъкло на черния автомобил като безкрайни нишки, които все не успяваха да се скъсат. Даниел стискаше волана така, сякаш държеше собственото си търпение в юмрук.
  • Лора беше свикнала с абсолютен контрол.
Copyright © All rights reserved. | MoreNews by AF themes.