5-годишно момиченце от България се е удавило в басейна на хотел в турския курорт Алания, съобщи вестник „Сабах“. Детето е било на почивка с родителите си.
Семейството е почивало в хотел в квартал Инджекум на Алания. 5-годишната Теодора С. влязла в басейна да си играе. След като плувала известно време започнала да пърха и да се дави.
Виждайки, че има опасност за детето, почиващи около него са го измъкнали от басейна. На място са изпратени линейка и жандамерия.
Пристигналите на място медицински екипи са оказали първа помощ, след което са изпратили Теодора в частна болница. Въпреки усилията на лекарите, детето не е могло да бъде спасено.
Не изпускай тези оферти:
Жандармерията е започнала разследване на инцидента.
Още криминални новини:
Таксиметровите шофьори поискаха законодателни промени, след като техен колега почина при побой в София. Какво може да се промени? По думите на адвокат Димитър Марковски в ефира на „Денят ON AIR приемането на условията на шофьорите са едно разумно решение.
„Проблемът беше наболял от доста дълго време. В повечето европейски държави е прието да има видеорегистратор и паник бутон за хората, работещи в тъмната част на денонощието“, заяви Марковски
По думите му е много важно да бъде изготвена съдебно-медицинската експертиза, която да разкрие има ли връзка между побоя и настъпилата смърт.
„Ако се установи, че човекът е починал от съдов инцидент, обвиненият не може да носи наказателна отговорност за умишлено убийство“, поясни той. Марковски добави, че в такъв случай извършителят може да понесе наказание за това, което е причинил – конкретен тип телесна повреда.
Според него смъртта на таксиметровия шофьор не може да бъде определена като умишлено убийство.
В ефира на Bulgaria ON AIR адвокатът коментира и информацията, според която починалият има „висяща“ присъда за грабеж. Марковски е на мнение, че с цел избягване на инциденти и имайки предвид важността на превоза на пътници, следва да бъдат завишени критериите за наемане на работа.
„В системата на МВР трябва да започне вътрешно прочистване. В никакъв случай обаче не трябва всички служители да бъдат поставяни под общ знаменател“, допълни още той.
Още криминални новини:
Гинеколожката Нина Байчева осъди прокуратурата по закона за отговорността на държавата, след като миналата година беше окончателно оправдана по обвинението, че поради немарливост е причинила смъртта на новородено в Тетевен. Присъдени са й 50 хил. лв. обезщетение за морални вреди от повдигнатото обвинение и още 13 хил. за разходи за адвокати.
Съдебната сага започна през 2015 г., когато окръжната прокуратура в Ловеч повдигна обвинение срещу лекарката, че на 22 април поради немарливо упражняване на медицинска професия – при водене на раждане като дежурен лекар, въвела вътрешно и форсирала лекарството “Окситоцин” с голяма концентрация.
Не проследила състоянието на родилката Наташа Габровска и не диагностицирала тесен таз и съмнение за пелви-фетална диспропорция, като по непредпазливост причинила смъртта на новороденото.
През септември 2016 г. окръжният съд в Ловеч призна Байчева за виновна и определи 2-годишна условна присъда, за който период бе лишена от лекарски права.
Апелативният съд във Велико Търново потвърди наказанието, но ВКС отмени присъдата и върна делото. В края на 2018 г. нов състав на апелативния съд оправда Байчева, но ВКС пак отмени присъдата и през 2019 г. за втори път върна делото – прецени, че липсват мотиви за част от изводите на долната инстанция.
При третото разглеждане в търновския апелативен съд лекарката отново бе оправдана. А Байчева заведе гражданско дело срещу прокуратурата.