Нашите предци са вярвали, че всяко дърво има специална енергия. Ако засадите точно определено дърво в градината си ще да привлечете просперитет и пари в живота си. Какво дърво да засадите в двора си?
Счита се за добра поличба, ако в близост до къщата растат череши.
Тази непретенциозна овошка не изисква специални грижи. През пролетта цъфти красиво и ухае прекрасно, а след това ще ви зарадва с вкусни и сочни плодове. Черешата се смята за символ на просперитет и плодородие.
Това дърво е особена почит в Близкия Изток. Освен череша можете също така да засадите клен в градината си. Счита се, че той носи благоденствие, любов и мир в дома.
Не изпускай тези оферти:
Според езотерици тези 2 растителни вида задължително трябва да присъстват във всяка градина. Те не препоръчват в никакъв случай засаждането на бреза. Счита се, че това дърво привлича беди и проблеми в живота.
Още идеи за градината:
Много градинари са чували за ползите от картофените кори за почвата и растенията. Но в случая не е достатъчно обелките просто да се разпръснат в градината.
В картофените кори се съдържат различни патогенни бактерии и за да не навредят на градинските култури, никога не трябва директно да се разпръсват из лехите. За целта опитните градинари винаги подлагат картофените обелки на предварителна обработка преди да ги използват като тор.
Това не само гарантира безопасност на метода, но и неговата по-висока ефективност. Ето защо опитните градинари никога не изхвърлят кората за яйца Кори от картофи за подхранване на почвата
Преди да се използват за тази цел картофените обелки трябва да се запарят в гореща вода или да се изсушат във фурна при температура 80 градуса. Освен това корите от картофите може предварително да се замразят.
Ето и 3 рецепти за приготвяне на ефективен тор от тях: 1. Изсушените и стрити кори се заливат с вряща вода и течността се оставя настрана, докато изстине, след което може да се използва в градината. Защо хитрите градинари всяка есен оставят по няколко моркова в градината?
2. Можете да използвате не само картофени кори, но и цели картофи. В този случай те се смилат в месомелачка и получената маса се използва за подхранване на растенията в градината.
3. Друг вариант е корите да се изсушат и да се залеят с вряла вода (3-5 кг кори и 10 литра вода). След 2 дни прецедете запарката и я използвайте за напояване, като преди това разредете част от разтвора с три части вода.