Когато зимата удари с пълна сила, повечето шофьори грабват стъргалки, метли или дори кофи с вода, за да освободят колите си от снежния плен. Но не и Искрена Братанова от Русе! Тя реши да внесе малко иновация (и топъл полъх) в зимната борба със снега, използвайки… вентилатор!

Във видео, русенката е заснета как държи вентилатор в едната ръка, насочвайки го към заснежената си кола, докато с другата ръка „финализира“ процеса.

 

Музикалният съпровод към кадрите е повече от тематичен – звучи песента „Говорят, че сме лоши хора“ на Радо Шишарката, пише glasnews.bg.

В нея се пее: „Говорят, че сме лоши хора. Говорят, че не сме добре. Но няма с никого да споря, че няма да ме разбере“.

Клипът бързо стана вирусен, събирайки близо 100 хиляди гледания и десетки коментари, в които хората изразиха възхищение, недоумение и, разбира се, чувство за хумор.

„Вентилаторът за какво е? Има духалки за листа, с които можеш да издухаш снега, ако е сух и лек. Ако снегът е тежък и мокър – няма да стане“, написа Георги Иванов в секцията за коментари.

„Супер си, Исе!“, коментира друг потребител.

„Аз пък използвам бързовар – да стопля водата, като влизам в морето“, пошегува се KalinD.Eagle.

Не е ясно доколко ефективен е методът с вентилатора, но едно е сигурно – Искрена Братанова заслужава златен медал за креативност. А защо не и спонсорство от някоя марка вентилатори?

След този случай нищо чудно догодина да видим хора с прахосмукачки, сешоари или дори тостери, борещи се със зимата. Защото в България, когато падне сняг, падат и великите идеи!