„Над 50 са свободните позиции за работа в Германия, Дания и други западноевропейски страни. Всяко пето от тези места е с месечен доход по-висок от депутатския в България“, споделя пред 24rodopi.com трудов посредник.
В момента той се намира в Кърджали, където провежда интервюта с кандидати за международни шофьори.
Като цяло обаче той и колегите му обслужват цяла Южна България. В конкретната оферта става въпрос за заплата до 3500 евро на месец в Германия, като са налични и бонуси.
В началото на 2023 година се търсят най-много шофьори на камиони.
„Предлагаме работа за международни шофьори, вътрешно в Европа: Германия-Австрия-Германия. Постоянна работа, трудов договор, възнаграждение – 3 000 – 3 300 Е/нето. Търсим шофьори с опит в Европа и опит на фриго, коректно и своевременно заплащане, нетно месечно възнаграждение до 2700 EUR (нето), осигуровки на 1200 лева, нови влекачи Евро 6, осигурен транспорт при извършване на смени на водачите, релации: Гърция – Европа – Англия – Гърция.“, пише в друга обява.
В Кърджали още търсят готвач, помощник кухня и чиставка за гръцки ресторант в Германия.
Не изпускай тези оферти:
„Cпане и храна е подcигурено. Търсят се хора с опит. Плащане по немски стандарт“, гласи предложението за 9-часова работа на ден, като почивен е само един ден в седмицата.
Куриерски фирми в Германия търсят шофьори с B категория. Стартовата заплата е 1800 евро, но се увеличава след като работникът научи района, в който работи и започне да се справя по-ефективно.
В Дания пък търсят хора за разнос на вестници и списания като заплатата започва от 2000 евро нагоре.
В Австрия има търсене на жени между 30 и 60 години, които знаят базов немски и искат да придружават и гледат възрастни и/или бони хора. Заплащането е около 2800-3600 лева, има осигуровки, храна и жилище.
Има и по-интересна обява – за зъботехник със стартово заплащане на 17 евро на час.
„Основната причина за напускане на страната сред хората с най-ниски нива на образование, респективно, без работна квалификация, голяма част от които от ромски или турски произход, най-често е свързана с лошото им финансово положение в България“, отбелязват експертите, провели проучване на Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда“(ГИТ).
„В чужбина се чувствам по-добре, но събирам спестявания за България“, отговарят 67,3 на сто от гурбетчиите. Всеки 10-ти получава над 4 000 лева в чужбина, почти 40 на сто от нашенците зад граница разчитат на 2 200 до 3 400 лева месечен доход. По-доброто заплащане е основната причина българите да търсят работа в чужбина. Допитването показва, че близо 96 на сто от „трудовите емигранти“ очакват по-високи заплати от тези, които могат да получат у нас.
Не изпускай тези невероятно изгодни оферти: