Skip to content

Новини

Най-добрите новини в България

СТАТИЯТА Е ОТДОЛУ: Извиняваме се за първия коментар. Някои новини не могат да бъдат изцяло публикувани в социалните мрежи. Съобщението за бисквитките е задължително съгласно нов регламент на ЕС. Ние НЕ събираме лични данни, а рекламите ни помагат да се издържаме, защото сме независими. Благодарим за разбирането и се извиняваме за неудобството.

Primary Menu
  • Privacy Policy
  • ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ОБЩИ ПРАВИЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ
  • Home
  • Новини
  • Проф.Рачев попари всичките ни надежди за празниците с прогноза за следващите 10 дни
  • Новини

Проф.Рачев попари всичките ни надежди за празниците с прогноза за следващите 10 дни

Иван Димитров Пешев април 4, 2023
gsdhysdysdhsdfsd.png

С дъждовна и студена прогноза за наближаващите празнични дни (Лазаровден и Цветница ) попари надеждите ни за хубаво време климатологът проф.Георги Рачев . В традиционната си рубрика за времето по бТВ експертът очерта доста мрачен сценарий, който едва ли ще се хареса на тези, които са планирали пътуване сред природата.

Чакат ни едно 10-ина дни по-хладно време от нормалното.

Ще бъде и много влажно. Дъждът обхвана цялата страна. Днес до сутринта в Самоков имаме 35 литра, в Банско – над 50, Пловдив – над 30 литра, като най-малко е валяло в Североизточна България. Причината за валежите и по-ниските температури е средиземноморски циклон. Така започна днешната си прогноза проф. Георги Рачев в ефира на bTV.

Снегът трябваше да започне предната вечер, но го отлагаме за довечера. В планините обаче, навсякъде ще си трупа сняг, такъв хубав, какъвто ни трябваше януари месец. Наскоро и във Варна видяха първия сняг, все пак, а в момента там е 9-10 градуса, продължи с прогнозата той. И предупреди:

Днес привечер ще вали почти навсякъде в България. Във високите котловинни полета ще прехвърчи сняг, но няма да образува покривка. Сняг ще натрупа днес и утре. Опасно е по проходите. Не само на прохода Петрохан, но и на Витиня има вероятност. Вчера на Рожен валя нормален сняг Трябва много да се внимава там!

 

В София в сряда ще бъде най-студения ден. Опасни са минималните температури, особено когато спре да вали и се изясни. Изстиването ще доведе и на някои места до отрицателни температури. Има вероятност и да превали сняг, но без да образува трайна снежна покривка.

 

От сряда до петък са опасни минималните температури. Бояна, Драгалевци и Златните мостове – там ще е сняг.

Много хора смениха гумите, както и е нормално през тази част от годината, а те още се оказват важни – особено на проходите. Непрекъснато трябва да се следи прогнозата за времето.

В Пловдив ще е по-топло, дори за Цветница ще е по-хладно. Ще настъпи захлаждане и в цяла България. В петък ще бъде по-ясно, но първата част на април ще е по-дъждовна и хладна.

 

В Смолян валежите ще продължат. Температурите ще бъдат по-ниски от нормалното за тази част от годината. А на Цветница можем да очакваме мокро време.

 

Във Варна, освен морски бриз, днес и утре ще настъпи и този процес, които набрлюдаваме в Западна България. Ще бъде хладно. Въздухът ще е по-студен, отколкото морската вода.

 

Под нормата е времето и във Велико Търново. Но поне не се наблюдава снеговалеж.

 

Но в Дряново и в Габрово може и да видят тези дни някоя друга снежинка.

Във Видин вали дъжд и от вчера, като днес продължават, допълни проф. Георги Рачев. И завърши с не много оптимистичното: „Облаци, дъжд, това ще бъде засега. Ще видим по-нататък“.

Continue Reading

Previous: Тъжна вест за парите на пенсионерите съобщи Мика Зайкова
Next: Сълзите не спират! Кристина Димитрова загуби най-близкия си човек

Последни публикации

  • Влязох в ресторант, за да изям остатъците, оставени от други… защото умирах от глад.
  • Двама полицаи стояха в хола ни, докато Виктория ридаеше истерично и сочеше към мен с треперещ пръст.
  • Слухът започна от една обикновена прегръдка.
  • Всичко започна с дъжд, който сякаш имаше лична причина да ме преследва.
  • След погребението на младата съпруга на криминалния бос гробището опустя така рязко, сякаш някой дръпна завесата на света. Скъпите автомобили изчезнаха един по един. Охраната се разтвори в мрака като черни сенки. Роднините си тръгнаха, без да се обръщат, а гостите, които не познаваха никого, се качиха в колите си и отнесоха със себе си шепота и страха.
  • Гласът беше женски, премерен, сякаш тази реплика отдавна е отрепетирана и чака точния миг да се изрече.
  • След дълга и изтощителна работна смяна исках единствено уюта на дома. Мислех само за топъл душ, тишина и легло, в което да се разпадна на спокойствие. Но още щом поставих ключа в ключалката, нещо ме дръпна обратно в реалността.
  • Загубих бебето си в тридесет и втората седмица и се прибрах от болницата с празни ръце.
  • Сутринта пак ме събуди болката. Не беше остра, а упорита, сякаш някой ме дърпаше обратно към леглото, към старостта, към онова „няма смисъл“, което се промъква тихо, когато човек остане сам твърде дълго.
  • Аз съм на двадесет и шест, а съпругът ми Владо е на двадесет и седем. Женени сме от две години, а преди четири месеца се преместихме в къщата, която трябваше да бъде нашата мечта.
  • Бях още в униформа, лепнеща по гърба ми, а болката в крака ми се опитваше да изяде мислите ми една по една.
  • Ключът изстина в дланта ми още преди да го пъхна в ключалката. Металът сякаш помнеше чужди пръсти, чужда бързина, чужда вина.
  • Поех дълбоко въздух, пръстите ми трепереха над екрана на телефона. Това беше последният шанс, който им давах.
  • Пискливият звук на сърдечния монитор беше единственото, което не ме лъжеше.
  • Миналия месец татко ми каза, че е променил напълно завещанието си, така че всичко да отиде при нея. Той го каза нежно, добавяйки: „Трябва да се грижим за Лив.“ Но леката усмивка, която тя ми хвърли, ми остана в ума.
За реклама и още въпроси свързани с ПР се свържете с нас на e-mail: [email protected] Екипът е готов да съдейства при нужда.

Последни публикации

  • Влязох в ресторант, за да изям остатъците, оставени от други… защото умирах от глад.
  • Двама полицаи стояха в хола ни, докато Виктория ридаеше истерично и сочеше към мен с треперещ пръст.
  • Слухът започна от една обикновена прегръдка.
  • Всичко започна с дъжд, който сякаш имаше лична причина да ме преследва.
  • След погребението на младата съпруга на криминалния бос гробището опустя така рязко, сякаш някой дръпна завесата на света. Скъпите автомобили изчезнаха един по един. Охраната се разтвори в мрака като черни сенки. Роднините си тръгнаха, без да се обръщат, а гостите, които не познаваха никого, се качиха в колите си и отнесоха със себе си шепота и страха.
Copyright © All rights reserved. | MoreNews by AF themes.