Skip to content

Новини

Най-добрите новини в България

СТАТИЯТА Е ОТДОЛУ: Извиняваме се за първия коментар. Някои новини не могат да бъдат изцяло публикувани в социалните мрежи. Съобщението за бисквитките е задължително съгласно нов регламент на ЕС. Ние НЕ събираме лични данни, а рекламите ни помагат да се издържаме, защото сме независими. Благодарим за разбирането и се извиняваме за неудобството.

Primary Menu
  • Privacy Policy
  • ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ОБЩИ ПРАВИЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ
  • Home
  • Новини
  • Скъсаха от подигравки Кирил Петков
  • Новини

Скъсаха от подигравки Кирил Петков

Иван Димитров Пешев април 3, 2022
petkovurusrslu.jpg

В петъчни ден от кабинета „Петков“ се похвалиха, че председателят на Европейската комисия (ЕК) Урсула фон дер Лайен ще дойде на 8 април на посещение в България. По този повод писателят Петко Симеонов разкри какво ще донесе шефката на ЕК на България с Плана за възстановяване.

Това той направи чрез пост в личния си фейсбук профил.

Ето какво написа Петко Симеонов (публикуваме думите му без редакторска намеса):

„Кацна самолета на Урсула фон дер Лайен. Носи, както обеща, одобрения План за възстановяване и устойчивост.

Усилено се строи тунела при Шипка. Направена е първата копка на тунел при Петрохан. Започва проектирането на тунела Троян-Кърваре. Строят се обещаните пет мостта на Дунав. Новият русенски мост ще се открие утре заран. Пред завършване е мостта при Оряхово.

Най-после е започнало строителството на представителни за страната КПП-ета на всички входни-изходни пътища. Магистралите Хемус, София-Калотина, Струма, София – Видин, Велико Търново-Русе, София-Русе, Варна-Русе, Русе-Капитан Андреево са пред завършване.

В Северна България започва строителството на десетина завода, всички пристанища на Дунав са обновени и пътищата до тях оправени. Напредва строителството на АЕЦ Белене.

На летище Граф Игнатиево кацнаха първите осем F 16, другата седмица пристигат следващите осем, те са премия.

Преподписани са договорите с двете американски централи в Марица-изток. Газовата връзка с Гърция по обед беше пусната в пробна експлоатация.

В три часа завършва здравната реформа, а в четири съдебната. Пролетното залесяване с десет милиона фиданки на бук, цер и бор ще приключи навреме.

Пенсионерите ще получат допълнителна пенсия на Петровден и Голяма Богородица. Пенсионерките и те.

Членовете на Светия Синод са тръгнали от врата на врата да проповядват Вяра, Надежда и Любов.

Амин!“.

Вижте нашите специални оферти и няма да съжалявате:

Continue Reading

Continue Reading

Previous: Борисов ЗАПОВЯДА да не се иска оставката на правителството
Next: Такава опашка Бургас не помни, от сутринта се редяха за

Последни публикации

  • Влязох в ресторант, за да изям остатъците, оставени от други… защото умирах от глад.
  • Двама полицаи стояха в хола ни, докато Виктория ридаеше истерично и сочеше към мен с треперещ пръст.
  • Слухът започна от една обикновена прегръдка.
  • Всичко започна с дъжд, който сякаш имаше лична причина да ме преследва.
  • След погребението на младата съпруга на криминалния бос гробището опустя така рязко, сякаш някой дръпна завесата на света. Скъпите автомобили изчезнаха един по един. Охраната се разтвори в мрака като черни сенки. Роднините си тръгнаха, без да се обръщат, а гостите, които не познаваха никого, се качиха в колите си и отнесоха със себе си шепота и страха.
  • Гласът беше женски, премерен, сякаш тази реплика отдавна е отрепетирана и чака точния миг да се изрече.
  • След дълга и изтощителна работна смяна исках единствено уюта на дома. Мислех само за топъл душ, тишина и легло, в което да се разпадна на спокойствие. Но още щом поставих ключа в ключалката, нещо ме дръпна обратно в реалността.
  • Загубих бебето си в тридесет и втората седмица и се прибрах от болницата с празни ръце.
  • Сутринта пак ме събуди болката. Не беше остра, а упорита, сякаш някой ме дърпаше обратно към леглото, към старостта, към онова „няма смисъл“, което се промъква тихо, когато човек остане сам твърде дълго.
  • Аз съм на двадесет и шест, а съпругът ми Владо е на двадесет и седем. Женени сме от две години, а преди четири месеца се преместихме в къщата, която трябваше да бъде нашата мечта.
  • Бях още в униформа, лепнеща по гърба ми, а болката в крака ми се опитваше да изяде мислите ми една по една.
  • Ключът изстина в дланта ми още преди да го пъхна в ключалката. Металът сякаш помнеше чужди пръсти, чужда бързина, чужда вина.
  • Поех дълбоко въздух, пръстите ми трепереха над екрана на телефона. Това беше последният шанс, който им давах.
  • Пискливият звук на сърдечния монитор беше единственото, което не ме лъжеше.
  • Миналия месец татко ми каза, че е променил напълно завещанието си, така че всичко да отиде при нея. Той го каза нежно, добавяйки: „Трябва да се грижим за Лив.“ Но леката усмивка, която тя ми хвърли, ми остана в ума.
За реклама и още въпроси свързани с ПР се свържете с нас на e-mail: [email protected] Екипът е готов да съдейства при нужда.

Последни публикации

  • Влязох в ресторант, за да изям остатъците, оставени от други… защото умирах от глад.
  • Двама полицаи стояха в хола ни, докато Виктория ридаеше истерично и сочеше към мен с треперещ пръст.
  • Слухът започна от една обикновена прегръдка.
  • Всичко започна с дъжд, който сякаш имаше лична причина да ме преследва.
  • След погребението на младата съпруга на криминалния бос гробището опустя така рязко, сякаш някой дръпна завесата на света. Скъпите автомобили изчезнаха един по един. Охраната се разтвори в мрака като черни сенки. Роднините си тръгнаха, без да се обръщат, а гостите, които не познаваха никого, се качиха в колите си и отнесоха със себе си шепота и страха.
Copyright © All rights reserved. | MoreNews by AF themes.