Второ, водата, която остава вътре в урда след пране, предпазва вътрешните механизми, включително тръбите и дренажната помпа.
В опит за проветряване на барабана и премахване на остатъчната вода, се нарушават конструктивните характеристики на уреда.
Факт е, че винаги трябва да има известно количество вода в уреда(от 0,5 до 2 литра). Това е изискване на производителя.
Трето, водата вътре в уреда също така е необходима, така че останалата прах и тъканни влакна (мъх и конци) да останат суспендирани след пране и да бъдат отмити при следващото стартиране на уреда. Ако постоянно отваряте вратата, всички тези малки частици изсъхват и да се отлагат по повърхността на нагревателните елементи, скъсявайки техния експлоатационен живот.
В допълнение, вратата на уреда може просто да провисне, когато е отворена. Пантите, коитоя придържат, не са предназначени за такива натоварвания. А това от своя страна може да доведе до ускорено износване на вътрешните елементи на заключващото устройство на люка и до грешки в позицията му на затваряне и дори заклинване на вратата.
Почти всички горепосочени проблеми се отнасят и за пералните машини с горно зареждане. Въпреки факта, че дизайнът на вертикалните люкове се различава от стандартните люко, също не се препоръчва вратите н тези уреди да се оставят отворени между циклите на пране.
Освен това вратите на вертикалните машини най-често имат куха конструкция.
Затова още един проблем очаква собствениците им. Ако постоянно държите капака отворен между циклите, влагата, която се натрупва под капака по време на пране, постоянно тече към пантите, като постепенно измива смазката от тях. С течение на времето това води до корозия на скобите, които държат капака вертикално и той започва да виси.
Не забравяйте, че ако оставяте вратата на този уред отворена, рискът от случайна повреда се увеличава особено ако имате деца или домашни любимци. В случая от съображения за сигурност е добре вратата на уреда да се затваря.
Не изпускай тези невероятно изгодни оферти: