Японски метод за лечение на различни болежки по тялото
Този метод от алтернативната медицина, който е много популярен сред японците се основава на идеята, че всеки пръст на ръката е свързан с два органа в тялото. Поради своята популярност и широката практика този метод има висока ефективност и бързи резултати – резултатите се усещат само за няколко минути!
Този метод помага да се балансират емоциите, стимулирайки определени зони на ръцете. Той се основава на убеждението, че балансът на енергията в тялото може да се поддържа чрез стимулиране на определени основни точки на пръстите и, следователно, физическото и емоционалното здраве ще се подобрят.
За да бъдем конкретни, този метод се заключава в това да се притисне върху пръста и да се задържи за 3-5 минути. През това кратко време трябва да се концентрирате върху дъха си и да се опитате да дишате дълбоко и бавно. След това трябва внимателно да масажирате всички пръсти на двете си ръце. Правейки това, ще се насочите към органа, който искате да излекувате.
Не изпускай тези оферти:
Това отнема само 3-5 минути – не повече!
Освен това е много важно да се спомене, че всеки орган също е свързан с определена емоция.
Ето кой пръст за кой орган отговаря.
Палец
Органи: далак и стомах, емоции: депресия и тревожност.
Փизически симптоми: главоболие, проблеми с кожата, нервност, болка в стомаха.
Показалец
Органи: бъбреци, пикочен мехур, емоции: объркване, недоволство, страх.
Физически симптоми: храносмилателни проблеми, мускулни болки, болки в гърба.
Среден пръст
Органи: черен дроб, жлъчен мехур, емоции: раздразнителност, ярост, несигурност.
Физически симптоми: проблеми с кръвообращението, главоболие (по-специално, челната област), умора, менструални болки, мигрена.
Безименен пръст
Органи: бели дробове, дебело черво, емоции: страх, песимизъм, тъга.
Физически симптоми: състояние на кожата, храносмилателни проблеми, астма и други проблеми с дишането.
Кутре
Органи: сърце, тънки черва, емоции: безпокойство, нервност, липса на самоувереност.
Физически симптоми: сърдечни заболявания, проблеми с костите, болки в гърлото.
Ако имате някакви здравословни проблеми с някои от тези органи, опитайте този японски метод за лечение и се възползвайте от ползите от него.
Още интересни статии:
С настъпването на студеното време въпросът за затоплянето на къщата става по-актуален от всякога. Прозорецът е това, което трябва да изолирате на първо място и за това, както се оказа, няма нужда да преоткривате колелото. Знаете ли, че има такова нещо като летен и зимен режим на прозорците? Ще ви разкажем за тази малка, но много важна тайна!
Как да прехвърлите прозорците в зимен режим
Тази малка тайна също помага да спестите пари през зимата.
Това е особено вярно в къщи, където няма централно отопление или в момент, когато навън вече е студено, но все още не са пуснали парното. И спестяването на пари няма да е излишно. И тази тайна е, че сезонният режим в ПВЦ прозорците може да бъде променен.
Сезонният режим на прозореца е много полезно нещо, тъй като през лятото тази опция ви позволява да намалите налягането между външната част на рамката и гуменото уплътнение, което позволява на въздуха да циркулира по-свободно. Но при зимен режим работи точно обратното – налягането се увеличава, топлината се съхранява вътре.
Всичко това е добре, но първо трябва да разберете дали вашите прозорци имат възможност да променят сезонен режим. За да направите това, трябва да разгледате така наречените ексцентрици, с други думи болтовете отстрани на крилото. Ако имат отвор за шестостенния ключ или имат овална форма, тогава тези прозорци могат да се регулират сезонен режим.
По принцип трикът е изключително прост. Необходимо е само да завъртите болта надясно или наляво на 90 градуса, в зависимост от това в кой режим е необходимо да прехвърлите прозорците. Направете всичко внимателно. Първо, намерете всички болтове на крилото, броят им може да се различава в зависимост от размера на прозореца или от това кой е производителят. Всеки ексцентрик трябва да бъде преведен, защото в противен случай няма да получите резултата.
За да промените режима на прозореца, ще ви е необходим подходящ инструмент – отвертка или шестнадесетичен ключ. Клещите могат да свършат работа, но не препоръчваме да ги използвате, защото това може да повреди крехкия механизъм за регулиране. Тук е важно да разберете едно нещо: не е нужно да завъртите болта докрай. Болтът ще се превърта постоянно и трябва да го превъртите точно на 90 градуса, като се фокусирате върху маркировката.
Ако сте направили всичко правилно, дръжката на прозореца трябва да се движи по-плътно, тъй като сега натиска крилото по-силно. Ако това не се случи, нещо се обърка, проверете дали сте намерили всички болтове и сте ги включили.
За да проверите колко плътно е натиснат прозорецът, имате нужда от лист хартия. Стиснете крилото и се опитайте да го премахнете. Ако листът излезе трудно, прозорецът е в зимен режим. Готови сте!
В това видео има визуална инструкция как да прехвърлите прозорците в зимен режим. Източник: За Жената