Skip to content

Новини

Най-добрите новини в България

СТАТИЯТА Е ОТДОЛУ: Извиняваме се за първия коментар. Някои новини не могат да бъдат изцяло публикувани в социалните мрежи. Съобщението за бисквитките е задължително съгласно нов регламент на ЕС. Ние НЕ събираме лични данни, а рекламите ни помагат да се издържаме, защото сме независими. Благодарим за разбирането и се извиняваме за неудобството.

Primary Menu
  • Privacy Policy
  • ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ОБЩИ ПРАВИЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ
  • Home
  • Новини
  • БТВ съобщи: Ето кой става Крал след смъртта на кралица Елизабет Втора!
  • Новини

БТВ съобщи: Ето кой става Крал след смъртта на кралица Елизабет Втора!

Иван Димитров Пешев септември 8, 2022
bastasvasvsakral.jpg

Редактор: Недко Петров

Колаж бТВ, National Assembly For Wales, уикипедия

Преди минути стана ясно, че кралица Елизабет Втора е починала.

Всички знаят кой ще е крал след смъртта на Елизабет Втора, но куриозното е, че никой не знае името му.

Не изпускай тези оферти:

Много интересен момент е, че никой не знае името на следващият крал на Великобритания и Северна Ирландия. Това е така, защото принц Чарлз може да избере сам своето име в новата си роля на крал.

Този любопитен факт бе оповестен по БТВ.

До последният й миг до кралицата на Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия Елизабет II в двореца Балморал в Шотландия са най-близите.

Кореспондентът на бТВ в Обединеното кралство Васил Христов оповести какво следва.

Той посочи и кой ще наследи 96-годишната кралица.

След обявяването на кончина на британския монарх, следващият крал ще влезе в своята нова роля. Британската монахария следва строги правила и престолонаследникът е ясен от много години. Това ще е принцът на Уелс. Принц Чарлз ще е следващият крал и в този момент, когато се случи наследяването, той ще избере своето име.

Така че ние ще научим името му такова, каквото ще бъде то в новата му роля, каза Христов.

Още от преди часове:

Принц Чарлз се подготвя за деня, в който ще стане крал, от деня, в който се е родил, и тъй като здравето на неговата майка и настоящ монарх кралица Елизабет е сериозно влошено, този момент може скоро да настъпи. Има някои често срещани погрешни схващания за това какво означава смъртта на настоящия монарх за престолонаследника и какво се случва непосредствено след това. Стандарт се порови за отговорите.

Кога Чарлз става крал?

В момента, в който кралица Елизабет почине, принц Чарлз ще стане крал. Въпреки че някои неправилно смятат, че Чарлз ще стане крал едва след като бъде провъзгласен за такъв от т.нар. Съвет по наследяването или докато не бъде коронясан при коронацията си. Според стария британски закон Rex nunquam moritur – Кралят никога не умира. Това не означава, че монархът царува дори след смъртта, а е по-скоро признание, че докато монархът може да умре, управлението трябва да продължи.

Ще се промени ли името на Чарлз, след като стане крал?

След като стане крал, Чарлз ще има възможност да промени името си. Той може да избере да царува като крал Чарлз III, въпреки че има някои негативни конотации с това име благодарение на един от предците на Чарлз, който както знаем от историята е обезглавен. Някои британски монарси са използвали алтернативни имена при възкачването си на трона, като крал Едуард VII и крал Едуард VIII, известни на близките и семействата си съответно като Албърт и Дейвид. Пълното име на принц Чарлз е Чарлз Филип Артър Джордж, така че той може да избере някое от четирите.

Какво се случва с титлата принц на Уелс?

След като стане крал Чарлз вече няма да носи титлата „принц на Уелс“, въпреки че все още не е определено дали собственият му наследник, принц Уилям, ще получи названието на негово място. „Принц на Уелс“ не е наследствена титла, за разлика от титлата херцог на Корнуол и херцогството на Корнуол, които Уилям ще наследи. Като крал Чарлз ще реши дали титлата на принц на Уелс да бъде прехвърлена на Уилям.

Смъртта на кралица Елизабет ще доведе до много промени наведнъж за кралското семейство и въпреки че това е момент, за който принц Чарлз и Уилям са прекарали живота си в подготовка, посрещането на този момент е съвсем друго нещо.
Копирано от standartnews.com

Continue Reading

Continue Reading

Previous: Тя извоюва достойното си място в историята. Кралица Елизабет II напусна този свят
Next: Кралицата е мъртва. Да живее кралят! Чарлз е новият монарх. Сменя си името!

Последни публикации

  • Излязох в пенсия миналата година и сега гледам палавите си внуци. Предупредих сина си, Антон, и снаха ми, Десислава, да ги научат на обноски, иначе ще спра да ги гледам. Петгодишният Петър тъкмо беше изсипал кутия
  • Студената светлина на телефона прорязваше ранната утрин. Беше съобщение в семейния чат. Групата, иронично наречена „Сплотените“, която отдавна служеше само за размяна на банални поздрави за рождени дни и пасивна агресия, прикрита зад емотикони.
  • Шефът ми, Мартин, непрекъснато ми се оплакваше от семейството си — дори извън работно време. Вечерни обаждания. Съобщения в седем сутринта в неделя. Беше постоянен поток от недоволство, който се изливаше в собствения ми живот, замърсявайки оскъдното ми свободно време.
  • Свекър ми, Стефан, години наред се подиграваше на свекърва ми, Лидия, с „шеги“, които всъщност бяха жестоки. Бяха като малки, отровни стрелички, изстрелвани с усмивка на лице. Всички се смееха. Нервно
  • Обожавам снаха си като част от семейството. Лилия беше тиха, умна, светлина в понякога твърде мрачния, амбициозен свят на моя съпруг Ивайло и сина ни Пламен. Тя беше крехкото равновесие, от което се нуждаехме
  • Лилия нахлу в кабинета на мениджъра, без да почука. Дървената врата се блъсна с тътен в стената, но мъжът зад махагоновото бюро дори не вдигна поглед. Той бавно подписваше някакъв документ, сякаш нейното нахлуване беше просто лек повей на вятъра.
  • Занесох пържолата с лют сос на мама на служебното събиране. Беше петък вечер, от онези лепкави, летни вечери, в които въздухът е тежък от обещания за буря и неизказани думи
  • Всичко започна, както започват толкова много неща в нашия дигитален век – с плъзгане надясно. Бях в онзи странен период на живота си, малко след тридесетте, в който апартаментът ми беше единственото сигурно нещо
  • Бебето ни тъкмо започна да пълзи, затова спряхме да носим външни обувки вкъщи. Малкият Мартин изследваше света с длани и колене, а аз бях обсебена от мисълта за чистотата на пода, който той опитваше да оближе при всяка възможност
  • Сестра ми скоро се омъжва. Годеникът ѝ каза, че „ще създам драма“, и ме отписаха от списъка с гости. Но вече ѝ бях обещал помощ с разходите по сватбата. Сега не спира да ми пише за парите. Отказах да платя
  • Баща ми ме е отгледал. Кирил. Този факт беше толкова фундаментален, колкото и въздухът, който дишах. Но аз обичах и двамата си родители. Тази сложна аритметика на сърцето беше моят постоянен спътник
  • Съпругата ми и аз си лежахме на дивана, гледахме MasterChef както обикновено. Вечерта беше тиха, само приглушените звуци от телевизора нарушаваха спокойствието на апартамента ни. Ани беше свила крака под себе си
  • Четиридесет години. Точно толкова се бяха изнизали, откакто Маргарита за пръв път прекрачи прага на голямата административна сграда в центъра на града. Четиридесет години, в които всеки ден беше почти копие на предишния
  • Родителите на съпруга ми, Мартин, се държаха с нашия дом като с техния. Не беше просто въпрос на гостоприемство; беше въпрос на собственост. Те имаха ключ. Отначало това изглеждаше като мил жест, гаранция за „ако се случи нещо“. Но „нещо“ се случваше всеки ден.
  • След десет години брак открих, че съпругата ми ми изневерява — с моя собствен брат.
За реклама и още въпроси свързани с ПР се свържете с нас на e-mail: [email protected] Екипът е готов да съдейства при нужда.

Последни публикации

  • Излязох в пенсия миналата година и сега гледам палавите си внуци. Предупредих сина си, Антон, и снаха ми, Десислава, да ги научат на обноски, иначе ще спра да ги гледам. Петгодишният Петър тъкмо беше изсипал кутия
  • Студената светлина на телефона прорязваше ранната утрин. Беше съобщение в семейния чат. Групата, иронично наречена „Сплотените“, която отдавна служеше само за размяна на банални поздрави за рождени дни и пасивна агресия, прикрита зад емотикони.
  • Шефът ми, Мартин, непрекъснато ми се оплакваше от семейството си — дори извън работно време. Вечерни обаждания. Съобщения в седем сутринта в неделя. Беше постоянен поток от недоволство, който се изливаше в собствения ми живот, замърсявайки оскъдното ми свободно време.
  • Свекър ми, Стефан, години наред се подиграваше на свекърва ми, Лидия, с „шеги“, които всъщност бяха жестоки. Бяха като малки, отровни стрелички, изстрелвани с усмивка на лице. Всички се смееха. Нервно
  • Обожавам снаха си като част от семейството. Лилия беше тиха, умна, светлина в понякога твърде мрачния, амбициозен свят на моя съпруг Ивайло и сина ни Пламен. Тя беше крехкото равновесие, от което се нуждаехме
Copyright © All rights reserved. | MoreNews by AF themes.