Поклонението ще се състои на 25.11.2023г. от 12,30 ч. в ритуалната зала на Търновските гробища.
Д-р Ножарова е родена в гр. Велико Търново през 1956 г.
Завършва висшето си образование през 1981 г. в гр. Плевен.
Има специалности по Акушерство и гинекология – 1992 г, и Медицинска онкология – 2005 г.
През 2022 г. е наградена в Категорията ‘‘Дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос на специалист‘‘ по повод 19 октомври – Ден на българския лекар.
Екипът ни изказва съболезнования на близките и семейството.
Още една скръбна вест от днес:
Тази нощ внезапно ни е напуснал Георги Константинов – бивш национал, волейболна легенда и баща на бившия вече селекционер на мъжкия национален отбор – Пламен Константинов.
Именно Георги Константинов е и първият, който става известен с прякора „Гибона“, който след това Пламен Константинов наследява. Печели прозвището си още в казармата, както и повечето от волейболните ни легенди през 50-те и 60-те години. Димитър Гигов успява да го плени за волейбола, тъй като в същото време той тренира и лека атлетика. Първото си признание Константинов получава още през първата си година като юноша на „Левски“. Гибона е един от най-добрите в шампионата, а създателят на волейбола у нас Валентин Анков дава изключително висока оценка за изявите му на игрището. Георги не се задържа дълго при наборниците си и година по-рано е включен в мъжката селекция на „сините“.
Димитър Гигов успява да създаде истински звезден отбор. В три поредни години избраниците му, след които е и Георги Константинов, печелят силния международен турнир в Палермо за Купата на президента на Италия (1955-1957). През 1956-а е и републикански вицешампион, а три години по-късно Левски е непобеден, като оставя втори дори и звездния по това време отбор на „Миньор“ (Перник). Клубната кариера на Константинов е преминала още през отбора на „Спартак“, както и на обединения „Левски-Спартак“. През 1970-а спира активната си кариера, като две години по-късно се включва като играещ треньор за отбора на „Сопот“. Гибона успява да спечели промоция за А група с този отбор, пише „Спортал“.
От 1962-а Гибона неизменно е в националния тим, като освен на две световни първенства е един от състезателите, които участват в олимпийския дебют на волейбола в Токио през 1964 година. Именно този турнир Константинов определя и като свой връх в кариерата си с петото място на България в японската столица. Той е един от титулярните ни нападатели. Дебютът на Константинов в официален мач на националния ни отбор обаче е две години по-рано – на световното първенство в Москва, когато оставаме на крачка от медалите с четвъртото място. Следващата 1963-а отново е белязана от четвърто място – този път на европейското първенство в Букурещ. На световното първенство в Прага през 1967-а Константинов отново е в тима, а националите ни остават на седмото място от 22 отбора.
Голямата гордост на Гибона обаче са двамата му сина Юлиян и Пламен. По-големият не успява да се задържи в спорта, въпреки че като малък също показва отлични качества. Пламен обаче е пленен още от малък от волейбола и напълно заслужено наследява не само таланта, но и прякора на баща си.
Пламен Константинов вече пътува за България, като на по-късен етап ще бъдат обявени подробности за траурната церемония.
Материалът Черна вест огласи държавата: Почина наша много известна лекарка е публикуван за пръв път на Action-NewsBG.
Вижте тези специални оферти и няма да съжалявате: