Китаристът и изключително влиятелен ментор в „Гласът на България” Иван Лечев заяви в пространно интервю с Елена Розберг за „Радиокаст.БГ“, че никога не е мислил да емигрира и не вижда никакъв смисъл в това.
Той обаче сподели огромната си болка, която изпитва, като пътува в България и особено като минава през села. Лечев започна темата със сравнение със селските райони във Англия и Франция, където гостува на близки.
„Караме колелета там, никъде един фас, една хартийка няма да видиш. И се чудя – защо нашите села са толкова мръсни? Защо живеем в такава ужасна мръсотия?
Единственият отговор, който ми идва на ум е, че страшно много хора са много прости! Там, където ми е вилата, реката не може да се движи от боклуци! А имаме такава красива природа…”, това каза с огромно разочарование китаристът на ФСБ, „Фондацията” и „Обичайните заподозрени”.
Иван Лечев обаче заяви с оптимизъм, че мисли, че нещата в България отиват на по-добро.
„Това, което е хубавото, което се случва в обществото ни е, че най-накрая се видя пред очите на всички кой какъв е”, каза музикантът и допълни, че по негово мнение цялото статукво у нас трябва да се срине, за да можем да градим страната си наново.
„Фондацията“ с ново лятно турне
„Фондацията” тръгна на лятно турне. Китаристът на групата Иван Лечев се шегува, че музикантите през зимата спят зимен сън.
„Това му е хубавото на лятото – нещата се отварят, хората излизат навън и ние сме тук, за да ги забавляваме. Имаме дати за Варна, Бургас, Пловдив, Панагюрище, Кюстендил, Плевен – къде ли не”, похвали се китаристът. Той призна, че много обича да свири в Созопол, защото 15 години е живял на къмпинг, близо до курорта. Освен там, и в родната му София, Лечев обича концертите и в Пловдив.
Той си припомни забавна случка от Прага – там музикантът веднъж забравил багажа си. Инструментите си обаче никога не е губил.
Китаристът на „Фондацията” подчерта, че репетицията е много важна част от работата на музикантите. „Покойният ми баща проф, Боян Лечев казваше така: Ако не свириш един ден и не се поддържаш, разбираш само ти. Ако не свириш два дни и не се поддържаш, разбират и преподавателите. Ако три дни не го правиш, разбира и публиката”, спомня си той.
Вижте нашите специални оферти и няма да съжалявате: