Кечистката Сара Лий почина внезапно на 30-годишна възраст. Ужасната новина съобщи нейната майка в социалните мрежи, но причината за смъртта все още не е ясна. Звездата на световната федерация е майка на 3 деца, пише „Гонг“.
„С мъка съобщаваме, че нашата Сара отиде при Бог.
Всички сме в шок и все още не можем да осъзнаем случилото се. Всички се нуждат от молитвите ви, особено Кори и децата им”, написа майката във Фейсбук.
Съпругът Кори Уестън също е кечист, известен с псевдонима Уесли Блейк. Двамата се женят в края на 2017 г. и имат едно момиче и две момчета.
Не изпускай тези оферти:
Още скръбни вести от България:
На 7 октомври почина доц. Стефан Христов Тъпанов, ръководител на катедра „Реставрация“ в Националната художествена академия, който повече от петнадесет години организира и ръководи реставрационните дейности на стенописите в Рилския манастир.
Стефан Тъпанов е роден на 4 юни 1963 г. в гр. Шипка. През 1982 г. завършва ССХУ, Казанлък, а през 1982 г. – Националната художествена академия. Той е един от най-известните реставратори у нас. Преди повече от петнадесет години на него е поверено ръководството на мащабната дейност по възстановяване на стенописите в Рилския манастир.
През 2007 г. са реставрирани фреските на Дупнишката и Самоковската порта, през 2009 г. – нартиката на главната манастирска църква „Рождество Богородично“, след което се преминава към реставрация на вътрешността на храма, като работата започва от параклиса „Успение на св. Йоан Рилски“ и завършва с фреските в олтара, по които се работи от това лято. Реставрирани са също и стенописите в храма „Успение на св. Йоан Рилски“ (старата постница при гроба) и метоха „Орлица“.
През тези години доц. Тъпанов работи в тясно сътрудничество с игумена на Рилския манастир Адрианополски епископ Евлогий и заедно осъществяват грандиозното дело по пълното обновяване и възстановяване на уникалните стенописи на най-големия манастир в България.
Доц. Стефан Тъпанов работи и по много други проекти, сред които реставрацията на църквата „Св. Георги“ в с. Долни Лозен, храм „Св. Димитър“ в с. Мирково, стенописите в Куриловския манастир, главната църква в Дивотинския манастир и др.
Поклон пред светлата му памет!
Бог да прости Стефан Тъпанов и да го упокои в Своето Царство!
Още скръбна вест:
Философът и социолог Брюно Латур, смятан за един от най-големите съвременни френски интелектуалци, почина на 75-годишна възраст, съобщи АФП.
Брюно Латур e носител е на наградата „Холберг“ (2013 г.) и наградата „Киото“ (2021 г.) за цялостната дейност, предаде БТА. Той е интелектуалец, който не подлежи на определения.
Занимава с теренни изследвания и е една от фигурите на екологичната мисъл. Сред трудовете му са „Лабораторен живот“, „Ние никога не сме били модерни“, „Микробите. война и мир“, „Къде съм“ – написан в разгара на кризата от новия коронавирус.
След като завършва философия, Брюно Латур се обучава като антрополог в Кот д’Ивоар. След това преподава. Преди да се заинтересува от екологичната криза, пише за управлението и организацията на научните изследвания, за начина, по който обществото създава ценности и истини. Той е един от първите, осъзнали предизвикателството на екологичното мислене.
През 2021 г. Брюно Латур казва пред АФП, че кризите, свързани с изменението на климата и пандемиите, са разкрили брутално борбата между „гео-социалните класи“.