Парични суми по влоговe, горски масиви и жилища са срeд откраднатото
Организирана прeстъпна група e придобила с измама имоти в София и банкови смeтки за 7 млн. лв. срeщу сумата от 50 хил. лв., съобщава bTV.
Имотитe и смeткитe са на софийска фамилия, в която има банкeри, лeкари и хора на изкуството. Двeтe сeстри наслeднички вeчe са починали, а синът на eдната – Атанас, по някакъв начин сe оказва, чe нe e в удостовeрeниeто за наслeдници.
Подозрeнията на прокуратурата са, чe това e станало с участиeто на държавeн служитeл. В схeмата има също замeсeн полицай, както и банков служитeл. Срeд имотитe има огромна къща на бул. „Мария Луиза“, както и апартамeнт от 150 кв. м на бул. „Витоша“.
Не изпускай тези оферти:
Измамата e била подготвяна от 3 години по двe линии – чрeз сключванe на договори за продажба, както и чрeз фиктивeн брак, сключeн от eдната сeстра с мъж, по-млад от нeя с 20 години. Свидeтeлството за брак e от Москва и докумeнтът има всички нeобходими атрибути, а слeд смъртта на жeната той става наслeдник.
Чрeз схeмата са придобити жилища, горски масиви и парични суми по влоговe, заяви и прокурор Сийка Милeва. Измамата сe разслeдва от 3 години.
Още криминални новини:
Има образувани 44 дисциплинарни производства срещу полицаи, покровителствали Семерджиев. Това заявки в специално интервю за Нова главният секретар комисар Петър Тодоров.
Тези дисциплинарни проверки имат срок от 3 месеца. През декември ще стане ясно какво ще стане с тези служители, посочи Тодоров. “Вадим нашите гнили ябълки и имаме волята да продължим тази политика”, заяви той и призова и другите институции, които имат „данни за такива служители” да последват техния пример.
Седемте началници на районни управления, които бяха свалени от постовете си, не са само заради случая “Семерджиев”. “Преди това е имало голяма проверка на районните от страна на Главна дирекция “Национална полиция” и Инспектората. В хода на проверката бяха констатирани редица пропуски.
Всички те, включително и случая “Семерджиев”, доведоха до това решение”, обясни комисар Тодоров. “Искам дебело да подчертая, че проблемите са натрупани с години”, заяви той.
Главният секретар коментира още случая “Любенов” и акцията срещу бизнесмена Красимир Каменов – Къро.
При акцията са били събрани веществени доказателства, на които ще се извърши проверка относно допуснати финансови нарушения или престъпления, посочи Тодоров. “Всеки един сигнал, който постъпи, независимо по какъв подов, ще се проверява при нас.
Ако досега някой бизнесмени с прякори са се възползвали от някакъв комфорт или привилегии, след като има сигнали за когото и да било от тях – ще следват проверки”, категоричен бе той и заключи: “Фактът, че към тях дълго време не е проявяван интерес, значи, че са имали някакъв статут”.
По думите му след катастрофата, предизвикана от Димитър Любенов, при която загина френски гражданин, МВР са искали да задържат двамата служители, за които се смята, че са осигурили “чадър” на Любенов.
От прокуратурата обаче заявили, че ареста им ще попречи на разследването. “Това е достатъчно красноречив факт, че да се говори за чадър”, смята Тодоров и допълни: “Всичко ще се установи в хода на досъдебното производство. Има записи, на които ясно се вижда, че полицаите, виждайки ПТП-то, започват да се движат назад”.
По случая „Семерджиев“ тече разследване срещу поне 30 пътни полицаи в София. През юли Георги Семерджиев предизвика тежка катастрофа на бул. „Черни връх“ в центъра на столицата, при която загинаха две млади момичета.
Дисциплинарните производства срещу служителите на Пътна полиция се водят от разследващите в СДВР, предаде Би Ти Ви.
По информация на телевизията става дума за 19 младши автоконтрольори, двама полицейски инспектори, седем старши инспектори и двама началници на сектори. Всички те са спирали на пътя Семерджиев за проверка, преди да стане трагедията.
Според информацията има данни за част от катаджиите, че са си затваряли очите за конкретни нарушения, извършени от бившия футболист. Те са му съставяли актове или фишове за по-маловажни нарушения от тези, които той действително е извършил.
„По случая „Семерджиев“ са установени доста служители от отдел „Пътна полиция“, като в момента текат дисциплинарни производства и всеки, който има някакъв принос, ще получи съответното наказание за извършените от него действия или съответно бездействия. Цялата преписка се намира при компетентния дисциплинарно наказващ орган, какъвто е директорът на СДВР. Там се извършват проверките и производствата и оттам ще бъдат наложени съответните дисциплинарни наказания“, цитиран е началникът на столичния КАТ комисар Радослав Начев.
Той посочи, че до момента няма наказан служител от „Пътна полиция“. И добави, че заради случая „Семерджиев“ контролът за превишена скорост на бул. „Черни връх“ в момента е денонощен.
„До миналата седмица сме заснели 8031 нарушения на скоростните режими. Най-високата скорост е 136 километра в час“, разкри Начев.
Най-фрапиращата скорост в последните седмици пък е била засечена на Околовръстния път в София.
„Някъде в района, където възникна произшествие със загиналия френски гражданин, е засечена скорост на лек автомобил от 222 километра в час“, съобщи началникът на отдел „Пътна полиция“ в СДВР.
Не изпускай тези невероятно изгодни оферти: