Американският модел и актьор Джон Ерик Хексъм беше смятан за един от най-секси мъжете през 80-те години на миналия век.
Той изигра главната роля в много популярен по онова време сериал „Под прикритие“, а жените го гледаха само заради него.
Джон Ерик Хексъм
Животът му завършва трагично през 1984 г., когато е само на 26 години. Заснемайки един от епизодите на сериала, който тогава завладя света, Джон се отегчава, затова решава да се „позабавлява“ с пистолета, който е част от реквизита.
Не изпускай тези оферти:
Мислейки, че пистолетът е напълно безвреден, той го опира в главата си, симулирайки руска рулетка, и натиска спусъка.
Хексъм
Той не знае, че дори когато в пистолета няма истински куршуми, а халостни, това може да бъде фатално. Гилзите от куршума се озовават в мозъка му. Той е откаран по спешност в болница, където му е направена операция, която продължава пет часа. За него обаче няма спасение.
Джон Ерик Хексъм
Похвално е, че след трагедията майка му решава да дари сърцето на сина си на мъж, който е бил на смъртно легло и така да спаси живота му. Тя също така дарява бъбреците и кожата му, спасявайки още два живота.
Тялото на Джон е кремирано по време на частно погребение. Студиото плаща обезщетение на майка му и в края на седмия епизод посвещава следните думи на Джон:
„Казват, че когато една звезда умре, нейната светлина продължава да свети в космоса. Джон Ерик Хексъм е мъртъв, но неговата светлина ще озарява живота ни завинаги.“
Още новини:
Българската академия на науките /БАН/ с дълбоко прискърбие съобщава, че днес почина акад. Тодор Георгиев Николов, съобщи пресцентърът на БАН.
Акад. Тодор Николов е една от най-ярките фигури в геологическата наука в България. Роден е на 26 февруари 1931 г. в село Варана, Плевенска област.
Завършва „Геология“ в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ през 1955 г. През 1960 г. специализира в СССР, през 1968 г. в Сорбоната в Париж, а през 1974 г. в Университета в Дижон, Франция. През 1967 г. му е присъдена степента „Кандидат на геолого-минералогическите науки“, а през 1984 г. – доктор на геолого-минералогическите науки. Избран е за член-кореспондент на БАН през 1984 г., а за академик през 1997 г.
Акад. Николов има дългогодишна научно-изследователска, преподавателска и обществена дейност, и огромен принос за утвърждаването и издигането на авторитета на българската наука и на БАН – у нас и в чужбина.
Международното му признание се потвърждава от присъденото му почетно звание „Доктор хонорис кауза“ на университета „Пол Сабатие“, Тулуза, Франция. Член е на редица български, чуждестранни и международни научни дружества и асоциации. Почетен член на Френското геологическо дружество и на Сръбското геологическо дружество, носител на редица национални и чуждестранни ордени и медали, Кавалер на френския орден „Академични палми“.
С неговата кончина Българската академия на науките и българската наука губят един голям и достоен учен, с широка култура и ерудиция, прекрасен педогог и обичан учител, оставил след себе си достойни наследници, посочват от БАН.
Не изпускай тези невероятно изгодни оферти: