Skip to content

Новини

Най-добрите новини в България

СТАТИЯТА Е ОТДОЛУ: Извиняваме се за първия коментар. Някои новини не могат да бъдат изцяло публикувани в социалните мрежи. Съобщението за бисквитките е задължително съгласно нов регламент на ЕС. Ние НЕ събираме лични данни, а рекламите ни помагат да се издържаме, защото сме независими. Благодарим за разбирането и се извиняваме за неудобството.

Primary Menu
  • Privacy Policy
  • ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ОБЩИ ПРАВИЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ
  • Home
  • Новини
  • Циклонът Ерик ни връхлита: Проф Рачев съобщи за много сняг и дъжд в тези градове
  • Новини

Циклонът Ерик ни връхлита: Проф Рачев съобщи за много сняг и дъжд в тези градове

Иван Димитров Пешев ноември 16, 2022
errrikkksnqgggg.jpg

От циклона Ерик ще зависи колко студен въздух ще се спусне към Балканския полуостров и дали в понеделник ще има малко мокър сняг

Напълно възможно е скоро да има сняг. Сняг валя и през октомври, но на високото. И в неделя валя сняг пак по високото. Това каза пред bTV климатологът проф. Георги Рачев.

„Навлизаме в един нов революционен етап“, заяви той.

„Днес мъглите ще се разсеят. В планините ще бъде убийствено слънце“, каза той.

Не изпускай тези оферти:

По думите му, от циклона Ерик ще зависи колко студен въздух ще се спусне към Балканския полуостров и дали в понеделник ще има малко мокър сняг и в ниското.

Ще вали много от четвъртък на обед. Ще има понижение с 2-3 градуса. От неделя следобед с още 1-2 градуса. „И вече тогава ще видим дали ще има сняг и в ниското, особено в Североизточна България“, каза проф. Рачев.

„И от неделя може би ще има и понижение. И ще прекапва, особено в южните райони“, добави той.

Вече ще има много движение на въздуха, което разсейва мъглите и е причина за по-малко замърсяване, обясни проф. Рачев.

„Ние избягахме от мъглите. Ние сме много под климатичната норма за мъгли, особено в градовете в котловините. Дори гъстотата на мъглата е много далеч от средните климатични норми“, каза той.

Напълно е възможно след четвъртък да има сняг и в ниските части на страната. В неделя преваля на Пампорово. Това каза пред bTV климатологът проф. Георги Рачев.

Очаква се понижение на температурите с 2-3 градуса и по-мокро време. Максималните ще са под 10 градуса. От неделя може да има още едно понижение.

Проф. Рачев отчете, че имаме плавен преход между сезоните, но ниско ниво на валежи.

„Може би единственото, което не е хубаво, е ниското количество на валежите и периодът, който мина под знака на сушата. Има места, на които два месеца не е валяло“, обясни климатологът.

Той коментира и мъглите: „Далече под климатичната норма за мъгли сме, особено в такива котловини градове като София, Драгоман, Севлиево. Дори гъстотата на мъглата е много далече от средните климатични норми. Имало е моменти, когато летище София не е работило цяла седмица заради мъгла.“

Проф. Рачев добави, че до следващия четвъртък ни очаква влажно време.

Не изпускай тези невероятно изгодни оферти:

Continue Reading

Continue Reading

Previous: Приятел на бащата на Сашко с разтърсващ разказ от последните часове
Next: Цяла България търси малкия Сашко, а майка му през това време е

Последни публикации

  • Влязох в ресторант, за да изям остатъците, оставени от други… защото умирах от глад.
  • Двама полицаи стояха в хола ни, докато Виктория ридаеше истерично и сочеше към мен с треперещ пръст.
  • Слухът започна от една обикновена прегръдка.
  • Всичко започна с дъжд, който сякаш имаше лична причина да ме преследва.
  • След погребението на младата съпруга на криминалния бос гробището опустя така рязко, сякаш някой дръпна завесата на света. Скъпите автомобили изчезнаха един по един. Охраната се разтвори в мрака като черни сенки. Роднините си тръгнаха, без да се обръщат, а гостите, които не познаваха никого, се качиха в колите си и отнесоха със себе си шепота и страха.
  • Гласът беше женски, премерен, сякаш тази реплика отдавна е отрепетирана и чака точния миг да се изрече.
  • След дълга и изтощителна работна смяна исках единствено уюта на дома. Мислех само за топъл душ, тишина и легло, в което да се разпадна на спокойствие. Но още щом поставих ключа в ключалката, нещо ме дръпна обратно в реалността.
  • Загубих бебето си в тридесет и втората седмица и се прибрах от болницата с празни ръце.
  • Сутринта пак ме събуди болката. Не беше остра, а упорита, сякаш някой ме дърпаше обратно към леглото, към старостта, към онова „няма смисъл“, което се промъква тихо, когато човек остане сам твърде дълго.
  • Аз съм на двадесет и шест, а съпругът ми Владо е на двадесет и седем. Женени сме от две години, а преди четири месеца се преместихме в къщата, която трябваше да бъде нашата мечта.
  • Бях още в униформа, лепнеща по гърба ми, а болката в крака ми се опитваше да изяде мислите ми една по една.
  • Ключът изстина в дланта ми още преди да го пъхна в ключалката. Металът сякаш помнеше чужди пръсти, чужда бързина, чужда вина.
  • Поех дълбоко въздух, пръстите ми трепереха над екрана на телефона. Това беше последният шанс, който им давах.
  • Пискливият звук на сърдечния монитор беше единственото, което не ме лъжеше.
  • Миналия месец татко ми каза, че е променил напълно завещанието си, така че всичко да отиде при нея. Той го каза нежно, добавяйки: „Трябва да се грижим за Лив.“ Но леката усмивка, която тя ми хвърли, ми остана в ума.
За реклама и още въпроси свързани с ПР се свържете с нас на e-mail: [email protected] Екипът е готов да съдейства при нужда.

Последни публикации

  • Влязох в ресторант, за да изям остатъците, оставени от други… защото умирах от глад.
  • Двама полицаи стояха в хола ни, докато Виктория ридаеше истерично и сочеше към мен с треперещ пръст.
  • Слухът започна от една обикновена прегръдка.
  • Всичко започна с дъжд, който сякаш имаше лична причина да ме преследва.
  • След погребението на младата съпруга на криминалния бос гробището опустя така рязко, сякаш някой дръпна завесата на света. Скъпите автомобили изчезнаха един по един. Охраната се разтвори в мрака като черни сенки. Роднините си тръгнаха, без да се обръщат, а гостите, които не познаваха никого, се качиха в колите си и отнесоха със себе си шепота и страха.
Copyright © All rights reserved. | MoreNews by AF themes.