Семейство от Кърджали, което почти всеки петък е на пазар в Одрин, преди да тръгне по магазините, винаги купува 5 билетчета от мен. Такава е волята на жената. Вярва, е късметът ще я споходи тук, но досега щастливото й билетче е 100 лири, срещу платени 10 лири.
Това разказва пред 24rodopi.com продавач на талони за моментни лотарийни игри в Одрин. Споделя, че все повече български туристи си пробват късмета, като най-голямата печалба е на мъж от Пловдив, който срещу 20 лири спечелил 1 000.
Продавачът на късметчета Мехмет обяснява, че негов колега в района на търговски комплекс „Марги аутлет“ е продал билет на български турист, който спечелил 50 000 лири, равняващи се на около 5 000 лева.
„Усещам, че всеки търкащ мечтае да стане милионер в турски лири, но досега не се е случвало. Щеше да се разчуе. Тази година билет за една от игрите – „Казъ Казан“, бе продаден в Одрин и донесе на платилия 20 лири голямата награда от 1 милион лири, но късметлията е местен. Билетчето паднало на земята, един от клиентите отказал да го купи, но друг го взел и сега е милионер. Това се случи през месец май“, разказва Мехмет.
Не изпускай тези оферти:
Той допълва, че от търкане на билетчета „нито глава боли, нито семейство се разтуря, но турците отиват да играят в казиното в Свиленград, а това е голям проблем“.
Още за Одрин:
Дрехите и обувките са нещо, за което всички мислим при смяната на сезоните. Какво да очакваме и къде ще бъде по-евтино за нас – в България или Турция? Ето и равносметката.На пазара в Одрин в почивния ден е пълно с българи. Макар че не всичко вече е толкова изгодно, все още градът си остава основна шопинг-дестинация.“По-голямо разнообразие има, a и e по-учтиво обслужването“, казва търговецът Хикмет Алтънай.
Обувките са една от стоките, които се търсят при смяна на сезоните. На малкото „Капалъ Чарши“. Георги Терзийски пазарува, но преди да дойде в Одрин, е огледал цените и в Пловдив.“Едни хубави обувки са от порядъка на около 100-150 лева, а тук са наполовина. И пак е същото качеството, горе-долу“, казва Георги Терзийски.
„Това е 450 лири, които са 45 лева. Смятам, че в България такава обувка ще се намери, но на 70-80 лева, същият модел, с такъв тип кожа, защото това е набук, добавя той.“Капалъ Чарши“ е мястото, на което може да се намери изобилие от обувки. Например и дамските боти, и ботушите са на средна цена от 60 лева, а цената на маратонките е 25 лева.“Често обаче цената е за сметка на качеството, признават и самите търговци.
„Средната цена на една обувка от естествена кожа в България е около 120-130 лева. Ние правим цените за зимния сезон януари-февруари предната година. Тогава цените на материалите бяха едни, сега са съвсем други, казаха родни производители.
Войната в Украйна има много измерения, включително за производителите на обувки у нас.
Не изпускай тези невероятно изгодни оферти: