Водещият Ники Кънчев написа тъжен пост, в който съобщава за неописуемата загуба на свой приятел. Накрая той уточнява, че мъжете също могат да плачат.
Ето какво пише той:
„Калина, Слънцето в живота на моя приятел Един Папазян, е залязло днес. Не е справедливо и не е честно.
Сигурен съм обаче че го е направила много стилно като мексикански Залез.
Не изпускай тези оферти:
Личеше й отдалече, че е класа и е много високо над местните локални преживявания.
Сбогом, Калина! Беше повече от удоволствие да те познавам, без да се виждаме често.
Дръж се, Еди!
Мъжете могат да плачат, аз също сега!“.
Калина Папазян бе дългогодишен банкер. Тя е съпруга на известния спортен журналист Едуард Папазян. Калина издъхна след дълга битка с коварна болест.
Младата жена също бе част от екипа на вестника 24 часа.
Отиде си слънчевата Калина, пишат колегите й. Моето слънце залезе, написа покрусеният Едуард, като пусна снимка на прекрасната си съпруга, щракната в момент на ентусиазъм на футболен мач.
Заради нея ни отвориха легендарния стадион „Ацтека“. Тя откри български треньор, който бе обявен едва ли не за мъртъв в Мексико.
Но преди всичко ни беше приятел. И то истински. Заради това ще липсва на всички в отдел „Спорт“.
Почивай в мир, Калина! Ние ще продължим да пазим скъпите ни спомени с теб. Искрени съболезнования на близките от нас и целия екип на „24 часа“, скърбят журналистите.
Еди и Калина се запознават на 23 януари 2001 г. в мексиканския град Морелия по време на контрола на футболните ни национали. Сключват брак през 2010 г.
Още една скръбна вест на разтресе днес:
Почина доц. Катерина Караиванова, съобщи Софийският университет.
Доц. Караиванова преподаваше в Стопанския факултет на Алма матер, където работи от възстановяването му през 1991 г. Участва в създаването на катедра „Финанси и счетоводство“.
Тя е издъхнала на 21 септември.
Удостоена е с Почетния знак на университета със синя лента заради достиженията ѝ в областта на счетоводството и приноса ѝ към създаването и утвърждаването на счетоводната школа на СУ. Наградена е и с грамота на факултета за активната ѝ преподавателска и творческа дейност.
Доц. Караиванова е един от първите членове на Института на дипломираните експерт-счетоводители след неговото възстановяване през 1992 г. и има значителен принос в утвърждаването на одиторската професия в България.
Тя е автор на множество публикации, които допринасят за развитието на счетоводната теория у нас, на монографии и учебници, които се използват в обучението по счетоводство в Стопанския факултет.
Академичната общност на Софийския университет губи етичен колега, ерудиран събеседник и вдъхновяващ преподавател, който успяваше със своята енергия и отдаденост да запали любовта към знанието у своите студенти, пишат от университета.