Съществуват няколко проучвания, които установяват, че кислородната вода би могла да защити клетъчните стени на растенията, за да спре проникването на гъбички през тях. Друго проучване, реализирано от руски учени, показва, че високото ниво на кислородна вода представлява интензивен инструмент за унищожаване на гъбичките.
Не е нужно да анализирате точността на проучването, просто е необходимо да знаете, че ползването на подходящото количество кислородна вода може да помогне за елиминиране на гъбичките по ноктите.
Изсипете 1/2 чаена чаша английска сол в подходящ съд.
Към нея добавете 1/4 чаена чаша кислородна вода, 1/4 чаена чаша бял оцет и 4 чаени чаши гореща вода. Потопете памуче в разтвора и го поставете върху засегнатата зона. Оставете го да подейства за 10 минути, след което го отстранете. Повтаряйте процедурата 2 пъти дневно до пълното елиминиране на гъбичките по ноктите.
Не изпускай тези оферти:
Още новини за гъбичките:
Гъбичките често присъстват в човешките тумори и могат да бъдат използвани като инструмент за откриване, диагностика и дори лечение на ракови заболявания, твърди екип от международни учени, цитирани от ЮПИ.
Специалистите съставиха първи по рода си „микобиомен атлас на рака“, описващ връзките между гъбичките и 35 вида онкологични заболявания.
Изследването е публикувано в сп. „Сел“.
Екипът от изследователи от Медицинския факултет на Калифорнийския университет в Сан Диего и Научния институт „Вайцман“ в Реховот, Израел, отбеляза, че малко се знае за ролята на гъбичните микроорганизми или микобиота, част от човешкия микробиом, при раковите заболявания при хората.
От доста време изследвания са фокусирани върху връзката между рака и отделните микроби, се казва в разпространено съобщение. Напоследък обаче вниманието е насочено върху целия човешки микробиом, особено в червата, където се намират повече и по-разнообразни общности от бактерии, вируси и гъбички, отколкото навсякъде другаде в човешкото тяло.
Новите данни са на базата на 17 401 проби от тъкани, кръв и плазма на пациенти за 35 вида рак, се казва в научната статия.
Изследователите споделят, че са открили „значителни корелации“ между специфични гъбички и възраст, туморни подвидове, тютюнопушене, реакция при имунотерапия и животоспасяващи дейности.
Те казват, че все още трябва да се установи дали има причинно-следствена връзка с гъбичките.
„Съществуването на гъбички при повечето човешки ракови заболявания е както изненада, така и очаквано“, обяснява Роб Найт, съавтор на изследването и професор в Медицинския факултет на Калифорнийския университет в Сан Диего.
„Изненадващо е, защото не знаем как гъбичките могат да попаднат в тумори в цялото тяло“, каза той. „Но също е и очаквано, тъй като отговаря на модела на здрави микробиоми, включително в червата, устата и кожата, където бактериите и гъбичките си взаимодействат като част от сложна общност.“
Констатацията, че гъбичките често присъстват в човешките тумори, „трябва да ни накара да проучим по-добре техните потенциални ефекти и да преразгледаме почти всичко, което знаем за рака“, е мнението на д-р Равид Щраусман, съавтор на изследването и главен изследовател в Научния институт “Вайцман”, цитиран в съобщението.
Друго проучване, което също е публикувано в изданието „Сел“, открива гъбички в стомашно-чревни и белодробни тумори. Водещ автор на изследването е Андерс Долман, докторант по биомедицинско инженерство в университета Дюк, Северна Каролина.
При рак на белия дроб, например, гъбичките Blastomyces са свързани с туморни тъкани, казват учените, работили по проучване. При онкологично заболяване на стомаха са установени високи нива на Candida; а при рак на дебелото черво наличието на този вид гъбички помага да се предвиди разпространението на болестта.
Данните от това изследване дават основание да се смята, че микобиотата е свързана с развитието на стомашно-чревни ракови заболявания при хората и предполагат, че „свързана с тумор гъбична ДНК може да служи като диагностичен или прогностичен биомаркер“, обясняват учените.